Gigabyte

Nejčastější dotazy a odpovědi

 

Co je GpuReport a v čem se liší od ostatních webových magazínů o IT?

Na rozdíl od ostatních webových magazínů, které se věnují novinkám ze světa informačních technologií, je GpuReport úzce zaměřen pouze na jedinou oblast, kterou jsou grafické karty a vše, co se kolem nich točí.

Na těchto stránkách tedy nečekejte nic jiného, nežli recenze grafických karet, články o technologiích, které jsou spojeny s grafickými kartami, či rozbory architektury jednotlivých grafických čipů. Cílem tohoto webového magazínu tedy je podávat korektní a přesné informace o grafických kartách, jejich výkonu a provozních vlastnostech tak, aby jim porozuměl naprostý laik, ale také, aby si zde přišel na své i člověk zkušenější, který se grafickým kartám věnuje profesionálněji.

Není design GpuReport poněkud strohý?

Ano je. Veškerý design těchto webových stránek byl podřízen jejich účelu a charakteru spíše technickému, nežli estetickému. GpuReport nevyužívá žádný redakční systém. Místo toho je naprogramovaný přímo na míru potřeb testera grafických karet.

Veškeré výsledky testů grafických karet jsou na tomto webu ukládány do relační databáze, která je následně využita k tvorbě samotných výsledkových grafů, které pak vidíte v jednotlivých recenzích. Není proto žádný problém, aby jeden článek či recenze nějaké grafické karty obsahoval více jak 1500 grafů (ne to číslo opravdu není překlep). Další výhodou takto koncipovaného webu je pak možnost vytváření dynamických recenzí.

Co jsou to dynamické recenze?

Vysvětlení je jednoduché. Pokud navštívíte nějaký renomovaný webový magazín u nás či v zahraničí a přečtete si tam nějakou pěknou aktuální recenzi, máte hotovo, vše jste přečetli a shlédli, nemá tedy valného významu se k tomuto článku v budoucnosti vracet, protože informace tam budou vždy stejné (pokud autor neprovedl změnu).

GpuReport je díky dynamickým recenzím jiný. Obsah recenze není pevně daný. Každá recenze na GpuReport obsahuje pouze odkazy na výsledky grafických karet do databáze. Pokud se tedy v budoucnu tyto výsledky nějak změní (třeba testováním karet na nových ovladačích), hodnoty nových výsledků testování jsou okamžitě promítnuty do všech recenzí, které tyto grafické karty ve svých grafech dříve využily. Znamená to, že pokud se časem vrátíte třeba k X měsíců (či let) staré recenzi, vždy uvidíte ty nejaktuálnější informace. Díky serveru Heureka.cz pak v těchto "starých" recenzích uvidíte také i aktuální ceny.

To se mi líbí, mužu GpuReport nějak podpořit?

Pokud se vám tento web líbí, samozřejmě ho můžete podpořit, a to hned několika způsoby.

  • Pokud budete mít zájem o finanční podporu GpuReport.cz, můžete tak učinit jakokoukoliv částkou  prostřednictvím Donate tlačítka, které je umístěno na konci tohoto dokumentu. Budete se tak přímo podílet na rozvoji současných i budoucích aktivit kolem testování grafických karet.
  • Nepřímo můžete GpuReport podpořit tak, že nebude na těchto stránkách využívat AdBlockery. Mohu sice všechny návštěvníky s aktivním AdBlock od tohoto obsahu odříznout, ale dělat to nechci, raději se spolehnu na čestné jednání. Pokud se vám pak bude na těchto stránkách některá z nabídek inzerentů opravdu líbit, podívejte se dobře, co vám vlastně nabízí.
  • Posledním způsobem, jak projekt GpuReport podpořit, je zápůjčka grafické karty k testům. Máte-li doma nějakou exotickou grafickou kartu, která na GpuReport ještě recenzována nebyla a jste ochotni ji k testům zapůjčit, kontaktujte mě. Samozřejmě po dobu testování vám bude zapůjčena grafická karta náhradní.

Proč recenze a články neobsahují diskusní fórum?

Ano je to tak, žádné články ani recenze diskusní fórum neobsahují. Důvody jsou celkem dva. Prvním je ten fakt, že v současné době není času nazbyt takovou diskusi moderovat. Druhým důvodem jsou pak věci technického rázu. GpuReport se diskusím vyhýbat ale nechce a je docela možné, že v budoucnu diskusní fóra zřízena budou. Zatím však ne. Od 15.9.2016 byly pod novými články zřízeny komentáře napojené na sociální síť Facebook. Komentáře jsou umístěné vždy na stránce závěru každého článku nebo recenze a jsou zatím provozovány ve zkušebním režimu. Za případné chyby v implementaci se dopředu omlouvám a pokud na nějakou takovou chybu narazíte, dejte mi vědět, postarám se o nápravu.

Měl bych nějaké návrhy, náměty a připomínky k funguvání GpuReport, jak vás kontaktovat?

Každý nový námět, návrh či připomínka k fungování GpuReport je vítána! Nejjednoduším způsobem kontaktu je pak za pomoci Twitteru nebo Facebooku. Každá webová stránka GpuReport má na svém zápatí přímý link na tyto účty. Máte-li tedy nějaký nápad či připomínku, neváhejte mě kontaktovat.